Popisowy występ reprezentacji Polski do lat 20. Biało-czerwoni zdeklasowali Portugalię [WIDEO]

screen/TVP Sport
Reprezentacja Polski do lat 20 zaprezentowała się z fantastycznej strony. Nasza młodzieżówka pokonała rówieśników z Portugalii 4:0.
Pierwszy fragment tego meczu był dość spokojny. Początkowo żadna z drużyn nie forsowała tempa, jednak w końcu Polacy przejęli inicjatywę.
W 33. minucie Cezary Polak otworzył wynik spotkania. Zawodnik Kotwicy Kołobrzeg znakomicie wykorzystał centrę z rzutu rożnego.
Już po kilkudziesięciu sekundach biało-czerwoni podwyższyli prowadzenie. Marcel Błachewicz do asysty dołożył bramkę po uderzeniu lewą nogą.
Do przerwy Polacy prowadzili 3:0. Tomasz Pieńko przeprowadził efektowną akcję na lewym skrzydle, dośrodkował do Dominika Marczuka, który wpisał się na listę strzelców.
Przed drugą połową Miłosz Stępiński dokonał dwóch zmian. Bartosz Biedrzycki i Mariusz Fornalczyk zmienili Iwo Kaczmarskiego oraz Marcela Błachewicza.
W 49. minucie Polacy zdobyli czwartą bramkę. Biedrzycki zagrał do Pieńki, który wygrał pojedynek z portugalskim bramkarzem.
Po godzinie gry biało-czerwoni mogli strzelić piątego gola. Sędziowie przerwali jednak groźnie zapowiadającą się akcję z powodu pozycji spalonej Fornalczyka. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i Polska wygrała 4:0.
Polska U20 - Portugalia U20 4:0 (Polak, Błachewicz, Marczuk, Pieńko)
Adam Kłos08 Sep 2023 · 18:55