Porażka polskich piłkarzy na początek mistrzostw Europy! Młodszy brat Joao Felixa dobił naszą kadrę [WIDEO]

Reprezentacja Polski U-19 w poniedziałek rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej. Podopieczni Marcina Brosza na inaugurację turnieju przegrali 0:2 z Portugalią.
Biało-czerwoni po raz pierwszy od wielu lat znaleźli się w czołowej ósemce na Starym Kontynencie. Na początek mistrzostw Europy czekało ich jednak bardzo trudne zadanie - starcie z głównym faworytem turnieju, Portugalią.
Trudno było sobie wyobrazić, aby to spotkanie mogło rozpocząć się gorzej dla podopiecznych Marcina Brosza. Już w czwartej minucie Polacy stracili bowiem pierwszego gola.
Wówczas z rzutu wolnego dośrodkował Hugo Felix, a w polu karnym obrońcy nie zdołali upilnować Gabriela Brasa. Ten ostatni z kilku metrów pewnie umieścił piłkę w siatce.
Biało-czerwoni próbowali odpowiedzieć, ale mieli problemy z tym, aby choćby oddać groźny strzał na bramkę rywali. Bardzo niecelne okazało się uderzenie Drapińskiego.
Na pierwszy celny strzał Polaków trzeba było poczekać do początku drugiej połowy. Portugalczycy i tak kontrolowali jednak przebieg meczu, a 60. minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Hugo Felix - młodszy brat Joao, gwiazdy Atletico Madryt. 23-latek obserwował zresztą poczynania krewnego z wysokości trybun.
Polacy nie byli w stanie przebić się przez portugalską defensywę. Najaktywniejszy w naszych szeregach był Tomasz Pieńko, ale jego mocny strzał obronił bramkarz. Ostatecznie wynik już się nie zmienił - Polacy przegrali z Portugalią 0:2.
Ten rezultat nie zamyka jednak biało-czerwonym drogi do półfinału. Podopiecznych Marcina Brosza w tym tygodniu czekają jeszcze spotkania z gospodarzami, Maltą, oraz reprezentacją Włoch.
Maciej Pietrasik03 Jul 2023 · 20:01