Portugalia wciąż nie do zatrzymania! Komplet zwycięstw w el. do EURO 2024, piękny gol Bruno Fernandesa [WIDEO]

Reprezentacja Portugalii z kompletem zwycięstw przeszła przez eliminacje do EURO 2024. Na koniec zmagań podopieczni Roberto Martineza wygrali przed własną publicznością 2:0 z Islandią.
Po mundialu w Katarze ekipa z Półwyspu Iberyjskiego zmieniła trenera. Fernando Santosa zastąpił Roberto Martinez, który wcześniej odpowiadał za wyniki reprezentacji Belgii.
Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Portugalczycy kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając kolejne mecze bardzo wysoko. W niedzielny wieczór nie byli aż tak efektowni.
Ich wygrana z Islandią ani przez chwilę nie ulegała jednak wątpliwości. W pierwszym kwadransie szczęścia próbowali Joao Felix oraz Joao Mario, ale obaj uderzali prosto w bramkarza.
Wynik zmienił się dopiero w 37. minucie. Wówczas fenomenalny strzał z 15 metrów oddał Bruno Fernandes, dając swojemu zespołowi zasłużone prowadzenie.
W drugiej części spotkania Portugalczycy momentami bawili się z rywalami. Po ładnej akcji niewiele do szczęścia zabrakło Bernardo Silvie. W 66. minucie spory błąd popełnił islandzki bramkarz.
Valdimarsson wypuścił piłkę z rąk po strzale, ta po nodze Cristiano Ronaldo trafiła ostatecznie do Horty, któremu pozostało tylko dopełnienie formalności z bliska.
W końcówce podopieczni Roberto Martineza spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Kolejnych bramek kibice już się nie doczekali, ale Portugalia skończyła eliminacje z kompletem 30 punktów i aż 36 strzelonymi golami.
Maciej Pietrasik19 Nov 2023 · 22:38