Potencjalni rywale Jagiellonii w eliminacjach LM. Trudne zadanie już w II rundzie

Potencjalni rywale Jagiellonii w eliminacjach LM. Trudne zadanie już w II rundzie
Michal Kosc / pressfocus
Jagiellonia będzie reprezentowała Polskę w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Już w pierwszym dwumeczu może ją czekać bardzo poważna przeszkoda.
Drużyna z Białegostoku w sobotę przypieczętowała mistrzostwo Polski. To jej pierwszy tytuł w historii.
Dalsza część tekstu pod wideo
Za kilka tygodni Jagiellonia w nagrodę zadebiutuje w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do rywalizacji przystąpi w II rundzie rozgrywek. Przed losowaniem nie będzie rozstawiona. Już na tym etapie może się spotkać z silnym rywalem.
Wszyscy potencjalni przeciwnicy Jagiellonii nie są jeszcze znani. Zależy to nie tylko od rozstrzygnięć w poszczególnych ligach, ale nawet wyniku finału Ligi Mistrzów.
Sporo jednak już wiadomo. Jan Sikorski, analityk europejskich pucharów, na stronie rankinguefa.pl podał, że w gronie możliwych rywali mistrzów Polski są PAOK, Maccabi Tel Awiw, Bodo/Glimt, Sparta Praga, Malmoe, APOEL oraz zwycięzcy meczów I rundy z udziałem Ferencvarosu, Qarabagu, Slovana i Łudogorca.
Do tej listy może dołączyć Midtjylland - stanie się tak, jeśli zdobędzie mistrzostwo Danii. Z kolei Dinamo Zagrzeb dołączy do grupy potencjalnych przeciwników Jagiellonii, jeżeli Ligę Mistrzów wygra Borussia Dortmund. W przypadku, gdyby nie został spełniony jeden z wymienionych warunków, rozstawione będzie HJK. Gdy oba, także Flora.
Jagiellonia po ewentualnym niepowodzeniu w II rundzie nie straci szans na grę w fazie grupowej europejskich pucharów. Już jeden wygrany dwumecz da jej przepustkę do Ligi Konferencji.
Pierwsze mecze II rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędzie się już 22-23 lipca. Rewanże zaplanowano tydzień później.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski26 May · 08:39
Źródło: rankinguefa.pl

Przeczytaj również