"Powiedział mi lekceważące i obraźliwe słowa". Bohater Holandii skarży się na zachowanie Leo Messiego

"Powiedział mi lekceważące i obraźliwe słowa". Bohater Holandii skarży się na zachowanie Leo Messiego
Dovgan/Pressfocus
Mecz Argentyny z Holandią w ćwierćfinale mistrzostw świata toczył się w bardzo nerwowej atmosferze. Już po zakończeniu spotkania Wout Weghorst skarżył się na zachowanie Leo Messiego.
Argentyna awansowała do półfinału mundialu po bardzo zaciętym boju. Zwyciężyła dopiero po konkursie rzutów karnych. Na boisku działo się sporo nie tylko w pozytywnym sensie - sędzia Matheu Lahoz pokazał aż osiemnaście żółtych kartek.
Dalsza część tekstu pod wideo
Między piłkarzami obu drużyn iskrzyło w trakcie gry i już po jej zakończeniu. Emocji nie potrafił powściągnąć także Leo Messi, który wdał się w wymianę zdań z Louisem van Gaalem.
Eksplodował też w trakcie telewizyjnego wywiadu. Rzucił wtedy w kierunku Wouta Weghorsta "na co się gapisz, głupku". Szerze pisaliśmy o tym TUTAJ.
Napastnik Besiktasu był bohaterem reprezentacji Holandii - to jego gole doprowadziły do wyrównania i dogrywki. Po meczu bardzo gorzko wypowiadał się na temat zachowania Messiego.
- Chciałem uścisnąć mu dłoń po meczu, mam do niego wielki szacunek jako piłkarza, ale on odrzucił moją rękę na bok i mi jej nie podał. Nie chciał ze mną rozmawiać. Mój hiszpański nie jest zbyt dobry, ale wiem, że powiedział mi lekceważące i obraźliwe słowa. To mnie naprawdę rozczarowało - stwierdził Weghorst.
Reprezentacja Argentyny we wtorek zagra w półfinale mistrzostw świata. Jej rywalem będzie Chorwacja.

Przeczytaj również