Poznaliśmy kolejnego uczestnika EURO 2024! Szalona końcówka w meczu Ukrainy z Islandią [WIDEO]

Mateusz Porzucek / pressfocus
Reprezentacja Ukrainy pokonała Islandię (2:1) i awansowała na tegoroczne mistrzostwa Europy! Bohaterem naszych wschodnich sąsiadów został Mychajło Mudryk.
W ubiegły czwartek reprezentacja Ukrainy pokonała Bośnię i Hercegowinę (2:1), dzięki czemu awansowała do finału baraży o awans na EURO 2024. W decydującym meczu rywalem tej kadry była Islandia.
Mecz rozgrywany na stadionie we Wrocławiu znacznie lepiej rozpoczął zespół przyjezdnych. Bliski gola na 1:0 był Jon Thorsteinsson.
Szczęście uśmiechnęło się do gości w 30. minucie, kiedy to wynik starcia otworzył Albert Gudmundsson. Piłkarz włoskiej Genoi otrzymał piłkę przed polem karnym, oszukał przeciwnika, a następnie pięknym uderzeniem z dystansu pokonał golkipera gospodarzy, Andrija Łunina.
Jeszcze przed końcem pierwszej odsłony Ukraina mogła doprowadzić do remisu. Strzał Georgija Sudakowa został zatrzymany przez dobrze dysponowanego bramkarza przyjezdnych, Hakona Valdimarssona.
Chwilę później piłkę w siatce Islandczyków umieścił natomiast Roman Jaremczuk. Po szybkiej interwencji VAR-u trafienie napastnika Valencii zostało jednak anulowane. Arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej.
Po przerwie dużo odważniej zaczęła grać Ukraina. Zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony do remisu (1:1) doprowadził Wiktor Cygankow. Gracz Girony pokonał bramkarza Islandczyków po strzale przy słupku.
Bohaterem naszych wschodnich sąsiadów został Mychajło Mudryk. W 84. minucie zdobył on bramkę na 2:1. Triumf Ukraińców na obiekcie we Wrocławiu zapewnił im wyjazd na EURO 2024.
Piotr Sidorowicz 26 Mar · 22:36