Oto piłkarz sezonu Ekstraklasy! Znamy wszystkich nagrodzonych

Oto piłkarz sezonu Ekstraklasy! Znamy wszystkich nagrodzonych
screen TVP
Gala Ekstraklasy podsumowała zakończony w sobotę sezon 2025/26. Nagrodę dla najlepszego piłkarza rozgrywek odebrał Bartosz Nowak.
Po raz drugi z rzędu mistrzem Polski został Lech Poznań. Jego przedstawiciele w poniedziałek odebrali dwie nagrody. Ponownie jak w poprzednim sezonie statuetkę dla najlepszego trenera odebrał Niels Frederiksen, który wygrał rywalizację z Michalem Gasparikiem, Rafałem Górakiem, Markiem Papszunem i Adrianem Siemieńcem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Do Poznania nagrodę zawiezie także Wojciech Mońka. 19-latek został uznany za najlepszego obrońcę sezonu. Nominowani byli też Rafał Janicki, Arkadiusz Jędrych, Wojciech Mońka i Oskar Wójcik.
Najbardziej prestiżowa nagroda nie trafiła do żadnego z mistrzów Polski. Najlepszym piłkarzem sezonu głosami rywali z boiska został wybrany Bartosz Nowak z GKS-u Katowice. Trafiła do niego też statuetka dla najlepszego pomocnika rozgrywek.
Nowak w ostatnich miesiącach grał nadzwyczajnie. W Ekstraklasie rozegrał 34 mecze, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył dwanaście asyst. W dużej mierze dzięki jego grze GKS awansował do europejskich pucharów.
Pozostałe wyróżnienia odebrali Xavier Dziekoński z Korony (najlepszy bramkarz), Karol Czubak z Motoru (najlepszy napastnik) i Marcel Reguła (najlepszy młodzieżowiec).
Do Galerii Legend Ekstraklasy wprowadzono pięć osób: Jacka Magierę, Marka Chojnackiego (byłego piłkarza ŁKS-u), Tomasza Wieszyckiego (byłego piłkarza m.in. ŁKS-u, Legii i Polonii), Krzysztofa Dowhania (wieloletni trener bramkarzy Legii) i Andrzeja Janisza (dziennikarz Polskiego Radia).

Nagrody Ekstraklasy za sezon 2025/26:

Bramkarz sezonu: Xavier Dziekoński (Korona)
Obrońca sezonu: Wojciech Mońka (Lech)
Pomocnik sezonu: Bartosz Nowak (GKS)
Napastnik sezonu: Karol Czubak (Motor)
Trener sezonu: Niels Frederiksen (Lech)
Młodzieżowiec sezonu: Marcel Reguła (Zagłębie)
Numer sezonu LOTTO: Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), który strzelił 110 goli w Ekstraklasie
Galeria Legend Ekstraklasy: Jacek Magiera, Marek Chojnacki, Tomasz Wieszczycki, Krzysztof Dowhań, Andrzej Janisz (Polskie Radio)

Oglądaj relację z gali Ekstraklasy na kanale Meczyki:

Przeczytaj również