Poznaliśmy terminarz Ekstraklasy! Wielkie hity o krok

Poznaliśmy terminarz Ekstraklasy! Wielkie hity o krok
Źródło: Łukasz Sobala / PressFocus
PKO BP Ekstraklasa ogłosiła zestaw par na nadchodzący sezon. Poznaliśmy terminy wszystkich starć, w tym największych hitów.
Nie minęły dwa tygodnie od zakończenia sezonu 2023/2024 w PKO BP Ekstraklasie. Tymczasem już w czwartkowe popołudnie ogłoszono terminarz na następną kampanię.
Dalsza część tekstu pod wideo
W pierwszej serii gier wszystkie kluby Ekstraklasy reprezentujące Polskę w Europie rozegrają domowe mecze. Jagiellonia zagra z Puszczą Niepołomice, Śląsk zmierzy się z Lechią Gdańsk, a Legia podejmie Zagłębie Lubin.
W nowej kampanii, identycznie jak w poprzednich, wspomniane kluby będą miały prawo przekładania ligowych starć w związku z występami w europejskich pucharach. Taka możliwość będzie przysługiwała dwukrotnie.
Po raz kolejny podjęto też ważną decyzję co do dat rozgrywania spotkań. Wszystkie kolejki odbędą się w terminach weekendowych. Mecze będą planowane tylko między piątkiem a poniedziałkiem.
Starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań zaplanowano na 15. kolejkę (9 listopada). Rewanż odbędzie się w 32. serii gier (10 maja). Mecze "Wojskowych" z Widzewem Łódź odbędą się w 14. oraz 31. serii gier.
Mistrz Polski, Jagiellonia Białystok, zmierzy się z Legią w 11. i 28. kolejce, a z Lechem - w 8. i 25. Spotkania "Jagi" z wicemistrzem, Śląskiem Wrocław, odbędą się zaś w 16. oraz 33. serii gier.
Inauguracja sezonu odbędzie się 19 lipca 2024 roku, a zakończenie - 26 lub 27 maja 2025 roku. Klasycznie w ostatniej kolejce wszystkie dziewięć spotkań zostanie rozegranych równocześnie.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler06 Jun · 15:16
Źródło: PKO BP Ekstraklasa

Przeczytaj również