Prezydent UEFA optymistą w sprawie EURO. Aleksander Ceferin przekazał, jak ma wyglądać turniej

Prezydent UEFA optymistą w sprawie EURO. Aleksander Ceferin przekazał, jak ma wyglądać turniej
Mircea Moira / Shutterstock.com
UEFA zamierza przeprowadzić mistrzostwa Europy zgodnie z pierwotnym planem. Oznacza to, że turniej odbędzie się w dwunastu krajach.
Pomysł przeprowadzenia EURO w takiej formule - w dwunastu miastach rozsianych po całej Europie, od Dublina po Baku - od dawna budził spore kontrowersje. Wydawało się, że UEFA wycofa się z niego ze względu na trudności organizacyjne związane z pandemią koronawirusa.
Dalsza część tekstu pod wideo
Nic bardziej mylnego. Aleksander Ceferin, szef UEFA, zapewnił, że mistrzostwa zostaną rozegrane zgodnie z planem. Ten zamiar potwierdził z przedstawicielami gospodarzy imprezy.
- UEFA zobowiązała się do zorganizowana Euro 2020 w 12 wcześniej wytypowanych miastach. To sztandarowy turniej piłki reprezentacyjnej w Europie, który jest ważnym źródłem finansowania piłki amatorskiej i szerszego rozwoju futbolu - wyjaśnił Ceferin.
Słoweniec wierzy, że mecze mistrzostw z trybun będą mogli oglądać kibice. Od wybuchu pandemii koronawirusa spotkania toczą się albo przy pustych trybunach, albo przy ograniczonej widowni.
- Jestem optymistą w tej sprawie. Kibice sprawiają, że piłka nożna jest wyjątkowa. Musimy zapewnić sobie warunki, by umożliwić im powrót na stadiony - powiedział Ceferin.
Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca. Na początek w Rzymie spotkają się Włosi i Turcy. Polacy rywalizację rozpoczną 14 czerwca - w Dublinie zagrają wtedy ze Słowenią. Biało-czerwonych czekają też mecze z Hiszpanią (w Bilbao) i Szwecją (w Dublinie).
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski27 sty 2021 · 17:25
Źródło: https://www.dailyrecord.co.uk/

Dyskusja

5 komentarzy
Sortuj
Najwyżej oceniane
Właśnie się dowiedziałem, że mamy Słowenię w grupie.....
Zobacz 1 odpowiedź
fa6-solid:reply Odpowiedz
To, że kibice będą to wydaje mi się, że oczywista sprawa, ale pytanie ile ich będzie. Bo jak dla mnie to nawet jeśli byłaby w wysokości 60-70% to i tak za mało, bo taki turniej musi miec pełne stadiony
fa6-solid:reply Odpowiedz
będą kibice, będzie więcej siana z biletów. proste
fa6-solid:reply Odpowiedz
Money, get away. Get good job with good pay and you're okay. Money, it's a gas. Grab that cash with both hands and make a stash. New car, caviar, four star daydream, Think I'll buy me a football team.

fa6-solid:reply Odpowiedz