Liga rosyjska: Spartak lepszy od Zenita w meczu w hicie kolejki

.facebook.com/fcspartak
Spartak Moskwa pokonał u siebie Zenit Sankt Petersburg 3:1 (2:1) w drugim poniedziałkowym meczu 18. kolejki rozgrywek rosyjskiej Priemjer Ligi.
Na Otkrytie Arena trzy bramki szlagierowej konfrontacji tej serii spotkań padły już w pierwszej połowie. Prowadzenie gospodarzom zapewnił po dziewiętnastu minutach strzałem głową z pola karnego Aleksander Samiedow.
Jedenaście minut później podwyższył efektownym uderzeniem z dystansu Brazylijczyk Luiz Adriano. Dziesięć minut przed przerwą po strzale zza linii pola karnego Włocha Domenico Criscito piłka odbiła się od nóg Samiedowa i kompletnie zmyliła golkipera miejscowych.
Kontaktowa bramka to jednak było wszystko, na co tego dnia stać było podopiecznych Roberto Manciniego. Zespół znad Newy dobił jeszcze w doliczonym czasie gry sprytną podcinką nad bramkarzem Chorwat Mario Pasalic.
Dzięki trzeciej wygranej z rzędu broniący tytułu Spartak przesunął się na czwarte miejsce w tabeli. Zenit doznał natomiast trzeciej porażki w tym sezonie i pozostał na drugiej lokacie w klasyfikacji. Obie drużyny dzielą już tylko dwa punkty.