Primera Division: Celta rozbiła Las Palmas, hat-trick Aspasa

Vlad1988 / shutterstock.com
UD Las Palmas uległo u siebie Celcie Vigo 2:5 (0:2) w ostatnim meczu ósmej kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Gran Canaria jako pierwszy bramkarza gospodarzy pokonał po szesnastu minutach gry płaskim strzałem Turek Emre Mor, a później trzykrotnie celnie przymierzył Iago Aspas i raz Chilijczyk Pedro Pablo Hernandez.
Dwie ważne asysty zaliczył w tym spotkaniu Duńczyk Pione Sisto. Miejscowi dopiero w samej końcówce odpowiedzieli trafieniami Victora Vitolo i Francuza Loica Remy'ego.
Dzięki trzeciej wygranej w sezonie zespół z Galicji, który niemal całą drugą połowę grał w osłabieniu, awansował na dziesiąte miejsce w tabeli.
Zespół z Wysp Kanaryjskich doznał natomiast już trzeciej z rzędu, a zarazem szóstej w bieżących rozgrywkach porażki i nadal otwiera strefę spadkową.