Primera Division: Leganes uratowało remis z Eibar. Udany pościg "Ogórków"

Leganes uratowało remis z Eibar. Udany pościg "Ogórków"
Alfonso de Tomas/Shutterstock
Zawodnicy CD Leganes zremisowali przed własną publicznością z SD Eibar 2:2 (0:2) w sobotnim meczu 21. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Municipal de Butarque przyjezdni objęli prowadzenie w 29. minucie. Wówczas Joan Jordan dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, dopadł do niej Kike i uderzeniem głową umieścił w siatce.
Siedem minut później goście powiększyli przewagę za sprawą trafienia Joan Jordan, który precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron gospodarze szybko zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W 46. minucie Youssef En Nesyri mocnym strzałem z pola karnego nie dał szans na obronę Marko Dmitrovicowi. W 67. minucie reprezentant Maroko po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a przy jego trafieniu asystował Unai Bustinza.
Podopieczni Mauricio Pellegrino zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy i mają na koncie 23 punkty. Zespół prowadzony przez Jose Mendilibara plasuje się na 10. pozycji i uzbierał dotąd 26 "oczek".
Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 20:26