Primera Division: Podział punktów na San Mames

Euskaldunaa, wikicommons
Villarreal CF zremisował na wyjeździe z Athletic Bilbao 1:1 (1:0) na zakończenie 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszą bramkę na San Mames zdobył Manu Trigueros. Hiszpański pomocnik w 28. minucie wykorzystał zagranie Mario Gaspara i strzałem w prawy dolny róg pokonał golkipera rywali.
Do wyrównania w 77. minucie doprowadził Aritz Aduriz, który po dośrodkowaniu Mikela Balenziagi wpakował piłkę do siatki.
Drużyna "żółtej łodzi podwodnej" mogła wygrać to spotkanie, ale w 20. minucie rzut karny wykonywany przez Manuela Triguerosa obronił Kepa Arrizabalaga.
Podopieczni Jose Angel Zigandy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli Primera Division i mają na koncie 23 punkty. Zespół prowadzony przez Javiego Calleję plasuję się z kolei na 15. pozycji z dorobkiem 11 "oczek".