Primera Division: Skromne zwycięstwa Realu Sociedad oraz Leganes

Tolagorn, wikicommons
UD Las Palmas uległo u siebie Realowi Sociedad San Sebastian 0:1 (0:1), natomiast CD Leganes pokonał przed własną publicznością Celtę Vigo 1:0 (0:0) w kolejnych sobotnich meczach 32. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Gran Canaria zwycięskiego gola dla gości zdobył po dwudziestu minutach gry Mikel Oyarzabal, natomiast na Estadio Municipal de Butarque losy konfrontacji rozstrzygnął osiemnaście minut po zmianie stron Miguel Angel Guerrero Martin.
Zespół z Wysp Kanaryjskich po trzeciej porażce z rzędu pozostał przedostatni w tabeli. Po jedenastej wygranej w sezonie na czternastą lokatę przesunęli się natomiast "Los Pepineros".
Dwukrotni mistrzowie Hiszpanii po drugim zwycięstwie z rzędu awansowali na dziesiąte miejsce, a na dziewiątej pozycji pozostała drużyna z Galicji, która doznała trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach.