Probierz zdradził plan na EURO 2024. Tego ma unikać reprezentacja Polski

Probierz zdradził plan na EURO 2024. Tego ma unikać reprezentacja Polski
Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Za niespełna trzy tygodnie rozpoczną się mistrzostwa Europy w Niemczech. Selekcjoner polskiej kadry, Michał Probierz, zdradził, jak do nadchodzącego turnieju podejdzie jego zespół.
Już 16 czerwca reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na EURO 2024. Rywalem biało-czerwonych w tym starciu będzie Holandia. W kolejnych meczach zagramy też z Austrią i Francją.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zadanie stojące przed biało-czerwonymi nie będzie jednak proste. Przed startem czerwcowego zgrupowania głos w sprawie stylu gry podczas nadchodzącego turnieju zabrał Michał Probierz.
- To zawsze jest dylemat: czy chcesz awansować, czy chcesz oglądać dobrą grę. Wiadomo, że każdy chciałby i to, i to, bo tak byłoby optymalnie. Trzeba jednak mierzyć siły na zamiary. Musimy zagrać sposobem, umiejętnie podejść rywala, ale nie możemy ograniczyć się do wybijania piłek - przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet.
Mimo bardzo wymagających rywali selekcjoner reprezentacji Polski nie skreśla swojej kadry. Jak zaznacza, niezwykle ważne w trakcie meczów będzie pokazanie odpowiedniego zaangażowania.
- Ostatecznie liczy się to, co na murawie. Przed meczem możemy opowiadać różne historie. Zapowiadać, co będzie i jak to będzie, ale boisko wszystko zweryfikuje. Wiemy jedno: od pierwszego meczu musimy być zaangażowani, bardzo agresywni i grać w piłkę. Nie jedziemy na Euro, żeby przetrwać, tylko po to, żeby grać i wygrywać. To jest dla mnie najważniejsze - podsumował Michał Probierz.
Przed rozpoczęciem EURO 2024 na reprezentację Polski czekają dwa mecze towarzyskie. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza zagra z Ukrainą (7 czerwca) oraz Turcją (10 czerwca).
O przygotowaniach do EURO 2024 Michał Probierz mówił w wywiadzie na kanale Meczyki.pl:
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 28 May · 10:00
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Przeczytaj również