Przełamanie Mariusza Stępińskiego. Polak trafił do siatki po ośmiu kolejkach posuchy [WIDEO]

Mariusz Stępiński otworzył wynik w spotkaniu Regginy z Lecce w 18. kolejce Serie B. Polak zdobył piątą bramkę w obecnych rozgrywkach. To jego pierwszy gol od ośmiu kolejek. Spadkowicz z Serie A wygrał 1:0.
Mariusz Stępiński w tym sezonie jest wypożyczony z Hellasu Verona do Lecce. Spadkowicz z Serie A marzy o błyskawicznym powrocie do elity i na razie znajduje się w ligowej czołówce.
Polak zazwyczaj ma miejsce w wyjściowej jedenastce, ale od pewnego czasu nie mógł trafić do siatki. Jego ostatnia bramka miała miejsce pod koniec listopada.
W sobotę 25-latek znów zagrał od pierwszej minuty. Tym razem był skuteczniejszy, choć w 28. minucie meczu z Regginą miał jednocześnie sporo szczęścia.
Z prawej strony do Stępińskiego dośrodkował Claude Adjapong. Napastnik zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, a na dodatek bramkarza próbował pokonać piętą.
Futbolówka odbiła się od Enrico del Prato i kompletnie zmyliła bramkarza. Jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu. Po stronie gospodarzy rzut karny zmarnował Jeremy Menez.
W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał inny reprezentant Polski, Thiago Cionek. Stępiński zaliczył 81 minut w barwach Lecce, a na ostatnie pół godziny na murawie pojawił się Marcin Listkowski.
Maciej Pietrasik16 Jan 2021 · 16:47