Przepiękny gol na mistrzostwach świata. Bramka bezpośrednio ze stałego fragmentu gry [WIDEO]

Twitter Screen
Wczoraj reprezentacja Irlandii zagrała z Kanadą na mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet. Pierwszy gol w spotkaniu padł bezpośrednio z rzutu rożnego.
Wczoraj reprezentacja Kanady pokonała Irlandię 2:1 w meczu na HBF Park w australijskim Perth. Mistrzynie olimpijskie umocniły się na pozycji lidera grupy B.
Strzelanie w meczu rozpoczęła drużyna z Europy. W 4. minucie rywalizacji do wykonania rzutu rożnego podeszła Katie McCabe.
Piłkarka Arsenalu oddała precyzyjny strzał lewą nogą. Po uderzeniu piłka odbiła się od dalekiego słupka i wpadła do bramki.
Był to historyczny gol dla reprezentacji Irlandii. Trafienie było pierwszą bramką drużyny McCabe na mistrzostwach świata. W tym roku "Girls in Green" zadebiutowały na mundialu.
Radość Irlandek nie trwała zbyt długo. W doliczonym czasie pierwszej połowy Megan Connolly odnotowała bramkę samobójczą.
Adriana Leon ustaliła wynik meczu w 53. minucie. Piłkarka strzeliła gola na 2:1 zapewniając zwycięstwo reprezentacji Kanady.
Irlandia musi jeszcze poczekać na pierwszą wygraną podczas mistrzostw świata. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w grupie B mając na swoim koncie dwie porażki.
Kanada jest liderem grupowej tabeli. Reprezentacja pokonała wspomnianą Irlandię i bezbramkowo zremisowała z Nigerią.