Przerażające statystyki FIFA. Uczestniczki kobiecych mistrzostw świata ofiarami agresji

Przerażające statystyki FIFA. Uczestniczki kobiecych mistrzostw świata ofiarami agresji
Jia Haocheng/Xinhua/PressFocus
FIFA opublikowała zatrważające statystyki. Zgodnie z ustaleniami organizacji, co piąta uczestniczka kobiecych mistrzostw świata była ofiarą agresji.
W poniedziałek FIFA opublikowała zaskakujący raport. Zestawienie uwzględniało dane zgromadzone przez usługę SMPS, która ma na celu ochronę graczy przed nadużyciami w mediach społecznościowych.
Dalsza część tekstu pod wideo
Zgodnie z opublikowanymi statystykami uczestniczki tegorocznych kobiecych mistrzostw świata były o 29% bardziej narażone na agresję w Internecie niż zawodnicy biorący udział w katarskim mundialu. Według raportu, co piąta piłkarka była ofiarą nadużyć.
Skrzywdzone zawodniczki otrzymywały "wiadomości dyskryminujące, obelżywe lub zawierające groźby". Jak podaje SMPS, prawie połowa nadużyć miała charakter homofobiczny lub seksistowski.
- Nadużycia, do których dochodzi w Internecie, mają wpływ na piłkarzy na całym świecie i nie można ich ignorować. Toksyczne środowisko online jest ryzykownym miejscem dla graczy oraz wpływa na ich zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. Piłka nożna ma obowiązek chronić zawodników w ich miejscu pracy - powiedział prezes FIFPRO, David Aganzo.
- W mediach społecznościowych nie może być miejsca dla tych, którzy znieważają kogokolwiek lub grożą mu, czy to podczas turniejów FIFA, czy gdziekolwiek indziej. W piłce nożnej nie ma miejsca na dyskryminację - mówił prezydent FIFA, Gianni Infantino.
SMPS zostało wprowadzone w zeszłym roku i do tej pory było używane w ośmiu turniejach FIFA. Usługa wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby chronić graczy przed agresją w mediach społecznościowych.
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki12 Dec 2023 · 13:08
Źródło: apnews.com

Przeczytaj również