Przesada! Obłędny gol gracza Realu! Huknął nie do obrony [WIDEO]

Real Madryt wykonał kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. "Los Blancos" wygrali 1:0 z Mallorką na wyjeździe. Ozdobą meczu było wspaniałe trafienie Aureliena Tchouameniego.
Real podszedł do tego starcia bez kilku ważnych piłkarzy. Carlo Ancelotti zdecydował się odesłać na ławkę rezerwowych m.in. Viniciusa, Rodrygo i Toniego Kroosa. Trener ma na uwadze środowy rewanż z Manchesterem City w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.
Na początku spotkania Brahim Diaz próbował zatańczyć z rywalami w polu karnym. Reprezentant Maroka został zablokowany przez dobrze ustawionych obrońców. W 13. minucie Luka Modrić podszedł do rzutu wolnego i trafił w mur. Dobitka Aureliena Tchouameniego była bardzo niecelna.
Real próbował generować sytuacje po akcjach w bocznych strefach. Lucas Vazquez miał jednak problem z celnością, posyłając kolejne dośrodkowania.
W 33. minucie Jude Bellingham mógł strzelić 17. gola w tym sezonie ligowym. Anglik trafił tylko w poprzeczkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy znów bliski szczęścia był Bellingham. Predrag Rajković z trudem obronił strzał ofensywnego pomocnika.
W 48. minucie Aurelien Tchouameni strzelił przepięknego gola. Defensywny pomocnik posłał pocisk z dystansu. Bramkarz rywali nie mógł zatrzymać tej piłki.
Następnie Brahim przeprowadził solową akcję zakończoną celnym strzałem. Tym razem Rajković był na posterunku. W 61. minucie golkiper wygrał kolejny pojedynek z Diazem.
W 66. minucie Matija Nastasić główkował nad bramką. Później Andrij Łunin świetnie poradził sobie z uderzeniem Sergiego Dardera. W końcówce Vedat Muriqi wygrał pojedynek powietrzny, ale skierował piłkę obok słupka.
W doliczonym czasie Łunin niepewnie wyszedł do dośrodkowania z lewej flanki. Muriqi próbował wykorzystać okazję, ale uderzył obok bramki.
Real wygrał 1:0 i nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga nad drugą Barceloną wynosi 11 punktów. Katalończycy spróbują zmniejszyć straty w meczu z Cadizem.
Adam Kłos13 Apr · 20:20