Przewidywany skład Polski na mecz z Czechami. Tak możemy zagrać w Pradze

Przewidywany skład Polski na mecz z Czechami. Tak możemy zagrać w Pradze
Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Już dziś reprezentacja Polski rozpocznie walkę w eliminacjach do EURO 2024. Na jaki skład postawi Fernando Santos? Wiele wskazuje na to, że przed szansą staną między innymi Karol Linetty, Michał Karbownik oraz Michał Skóraś, chociaż selekcjoner testował kilka wariantów.
Wielkimi krokami zbliża się pierwszy mecz reprezentacji Polski pod wodzą Fernando Santosa. W Pradze nasza kadra zmierzy się z Czechami.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wiele spekulacji dotyczyło składu, na który postawi portugalski szkoleniowiec. Wszystko wskazuje na to, że - przynajmniej na papierze - wyjdziemy na ten mecz w ustawieniu 4-1-4-1.
Między słupkami ma stanąć Wojciech Szczęsny. Przed nim prawdopodobnie wystąpią Matty Cash, Jan Bednarek, Jakub Kiwior oraz Michał Karbownik. Należy przy tym podkreślić, że na lewej stronie boiska był także testowany wariant z Przemysławem Frankowskim.
W wypadku zawodnika Southampton jest mały znak zapytania, ponieważ w minionej kolejce Premier League stoper został boleśnie uderzony przez Cristiana Romero. Doszło do obicia żeber i - jeśli ból będzie doskwierał Bednarkowi - w kolejce czeka Paweł Dawidowicz.
W linii pomocy na szansę mogą liczyć Krystian Bielik, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Karol Linetty i Michał Skóraś. Warto dodać, że na prawym skrzydle sprawdzano też Nicolę Zalewskiego, który w ostatnim czasie został przesunięty w AS Romie na tę flankę.
W ataku, niezmiennie, Robert Lewandowski. Dla kapitana będzie to 139 mecz w narodowych barwach.
Przewidywany skład Polski na mecz z Czechami: Szczęsny - Cash, Bednarek (Dawidowicz), Kiwior, Karbownik - Bielik - Szymański, Linetty, Zieliński, Skóraś - Lewandowski.
Mecz w Pradze ma rozpocząć się o 20:45.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk24 Mar 2023 · 09:50
Źródło: własne

Przeczytaj również