Przez Leo Messiego reprezentacja Argentyny odwołała dwa mecze? Politycy są źli na gwiazdę Interu Miami

Przez Leo Messiego reprezentacja Argentyny odwołała dwa mecze? Politycy są źli na gwiazdę Interu Miami
Wang Lili / pressfocus
Pod koniec marca reprezentacja Argentyny miała odbyć krótkie tournée po Chinach. W tym czasie mistrzowie świata rozegraliby dwa mecze towarzyskie. Finalnie nie dojdą one jednak do skutku.
W trakcie marcowej przerwy na kadrę reprezentacja Argentyny miała rozegrać dwa spotkania towarzyskie. Na rywali mistrzów świata z Kataru wytypowano Nigerię i Wybrzeże Kości Słoniowej.
Dalsza część tekstu pod wideo
Oba te mecze miały odbyć się w Hangzhou i Pekinie. Ze wstępnych założeń wynikało, że będą one częścią tournée argentyńskiej kadry po Chinach. W ostatnim czasie plany uległy jednak zmianie.
Na drodze do rozegrania obu spotkań stanęły kłopoty wizowe. Ze względu na to, że reprezentacja Argentyny nie mogła udać się do Chin, władze federacji znalazły nowych rywali dla tego zespołu.
Już 22 marca rywalem mistrzów świata będzie Salwador. Mecz ten odbędzie się na stadionie w Filadelfii. Cztery dni później "Albicelestes" zmierzą się w Los Angeles z Kostaryką.
Jak zaznacza TyC Sports, odwołanie tournée argentyńskiej kadry po Chinach ma mieć związek z Leo Messim. Kilka tygodni temu piłkarz Interu Miami nie wystąpił z powodu kontuzji w meczu towarzyskim w Hongkongu. Ze względu na to, że 36-latek był największą atrakcją tego spotkania i to właśnie na nim organizatorzy tego wydarzenia oparli całą promocję, brak Argentyńczyka spotkał się z krytyką kibiców i polityków.
Kadra prowadzona przez Lionela Scaloniego rozpocznie niebawem przygotowania do tegorocznej edycji Copa America. Na inaugurację tego turnieju rywalem Argentyny będzie Chile.
Leo Messi
Cao Can / press focus
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 28 Feb · 11:04
Źródło: TyC Sports

Przeczytaj również