PSG dało wolną rękę Simonsowi. Warunek jest jednak jeden

PSG dało wolną rękę Simonsowi. Warunek jest jednak jeden
Bagu Blanco / pressfocus
Po zakończeniu bieżącego sezonu Xavi Simons wróci do PSG. Mundo Deportivo ujawniło, jaki plan na Holendra mają Francuzi.
W 2023 roku PSG skorzystało z opcji odkupienia Xaviego Simonsa. Rewelacyjnie spisujący się zawodnik został sprzedany przez PSV za cztery miliony euro. Jednocześnie prędko wysłano go na wypożyczenie.
Dalsza część tekstu pod wideo
Reprezentant Holandii trafił do RB Lipsk. W tym sezonie wystąpił w 42 meczach, zdobył dziewięć bramek i zanotował 15 asyst. Jego dalsza kariera stała pod znakiem zapytania.
Teraz Mundo Deportivo przekazało, że PSG podjęło decyzję o zakazie sprzedaży Simonsa. Klub nie wyraził zgody, aby piłkarz odszedł na zasadzie transferu definitywnego. Inne formy transakcji są dozwolone.
"Paryżanie" zaakceptują więc kolejne wypożyczenie, a takim rozwiązaniem zainteresowana jest między innymi FC Barcelona. Francuzi dali utalentowanemu piłkarzowi wolną rękę w tej kwestii. To on wybierze, gdzie chce grać w następnym sezonie.
Według najnowszych informacji Simons podejmie decyzję jeszcze przed EURO 2024. Portal Transfermarkt wycenia 21-latka na 80 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk15 May · 19:56
Źródło: Mundo Deportivo

Przeczytaj również