PSG grało w dziesiątkę, ale pokonało odwiecznych rywali! Gorąco w hicie Ligue 1 [WIDEO]

Screen z X
W niedzielnym hicie Ligue 1 PSG pokonało na wyjeździe Olympique Marsylia 2:0. Goście przez większość meczu grali w dziesiątkę, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa.
Na Stade Velodrome od pierwszego gwizdka panowała gorąca atmosfera. PSG szybko mogło wyjść na prowadzenie, lecz fatalne pudło z kilku metrów zaliczył Fabian Ruiz.
Później do głosu doszli marsylczycy. Najpierw niewiele brakowało, aby Donnarummę pokonał jeden z jego kolegów z zespołu - Włoch popisał się dobrym refleksem. Później minimalnie pomylił się Veretout.
Podopieczni Luisa Enrique w pierwszej połowie mieli spore problemy z rywalami. Od 40. minuty musieli na dodatek radzić sobie w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Lucas Beraldo.
Rozsierdzone PSG ruszyło do ataku od początku drugiej części spotkania. Aktywny był zwłaszcza Ousmane Dembele. Były skrzydłowy FC Barcelony nie zdołał trafić do siatki, ale zaliczył asystę przy golu Vitinhi.
Olympique Marsylia próbował natychmiast odpowiedzieć. Veretout trafił co prawda do siatki, lecz gola nie uznano. Będący na spalonym Luis Henrique przeszkadzał w interwencji Donnarummie.
Gospodarze starali się za wszelką cenę odwrócić losy meczu, korzystając z gry w przewadze. Raz po raz atakowali bramkę paryżan, lecz Donnarumma tego wieczoru nie dał się pokonać.
PSG w końcówce wyprowadziło natomiast zabójczą kontrę. Marco Asensio obsłużył Goncalo Ramosa, a Portugalczyk przypieczętował wygraną paryskiej drużyny.
Ostatecznie PSG wygrało więc w Marsylii 2:0 i wykonało kolejny krok w kierunku mistrzostwa Francji. Stołeczna ekipa na 12 punktów przewagi nad drugim Brestem.
Maciej Pietrasik31 Mar · 22:40