PSG wróciło na właściwe tory, kapitalny gol Hakimiego. Mbappe opuścił boisko z kontuzją [WIDEO]

Icon Sport/PressFocus
PSG rozbiło przed własną publicznością Olympique Marsylia 4:0. Jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu urazu opuścił Kylian Mbappe.
Zgodnie z oczekiwaniami stroną dominującą w tym meczu było PSG, które od pierwszej minuty miało pełną kontrolę nad tym starciem.
Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique rozpoczęła strzelanie w iście ekspresowym tempie. Już w 8. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Achraf Hakimi. Reprezentant Maroko umieścił piłkę w samym okienku bramki przyjezdnych.
Mimo tego, że przez większość starcia piłką operowali piłkarze PSG, na brak dogodnych sytuacji nie narzekała również Marsylia. Po jednym z kontrataków poprzeczkę bramki Gianluigiego Donnarummy obił Vitinha. Tylko do przerwy mógł on ustrzelić dublet.
Dużo więcej szczęścia mieli jednak mistrzowie Francji. To, co nie wpadło po stronie gości, na gola w 37. minucie zamienił Randal Kolo Muani. Najnowszy nabytek PSG podwyższył na 2:0.
Pierwsza połowa zakończyła się w pełni zasłużonym prowadzeniem gospodarzy 2:0. Kolejna bramka padła już w drugiej odsłonie. Zaraz po jej rozpoczęciu dośrodkowanie Ousmane Dembele z bocznego sektora boiska na trzecią w tym starciu bramkę zamienił Goncalo Ramos.
W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry reprezentant Portugalii ustalił wynik meczu. Młody atakujący trafił na 4:0, finalizując szybką kontrę swojego zespołu.
Trafień dla drużyny prowadzonej przez trenera Luisa Enrique mogło być dziś dużo więcej. Po przerwie szczęścia próbowali Randal Kolo Muani, Warren Zaire-Emery oraz Bradley Barcola. Mimo to mistrz Francji wywalczył pewne zwycięstwo 4:0, które zaprocentowało awansem na czwarte miejsce w tabeli Ligue 1.
Na drodze do sięgnięcia po komplet punktów nie stanęła nawet kontuzja Kyliana Mbappe. Gwiazdor PSG opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie. W jednej z pierwszych akcji tego spotkania skręcił on staw skokowy. Jego miejsce zajął strzelec trzeciej bramki, Goncalo Ramos. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.
Piotr Sidorowicz 24 Sep 2023 · 22:36