PSG z kolejną porażką. Koronacja mistrza Francji znów odłożona

daykung/Shutterstock
FC Nantes wygrało u siebie z Paris Saint-Germain 3:2 (2:1) w zaległym meczu 28. kolejki Ligue 1. Dla gości to trzecia porażka w sezonie i druga z rzędu.
Drużyna PSG zagrała na Stade de la Beaujoire mocno osłabiona, m.in. bez Kyliana Mbappe, Neymara czy Marco Verattiego.
Gospodarze wykorzystali braki w składzie rywali, mimo że to paryżanie objęli prowadzenie. W 19. minucie Dani Alves oddał znakomity strzał z dystansu i zdobył pierwszą bramkę w sezonie.
Chwilę później do remisu doprowadził Diego Carlos, który trafił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przed przerwą drugiego gola dla "Kanarków" strzelił Waris Majeed. Ghańczyk skierował piłkę do pustej bramki z kilku metrów. To jego piąte trafienie w rozgrywkach.
W 52. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Diego Carlos i było 3:1 dla FC Nantes. Brazylijczyk tym razem dość szczęśliwie wpakował futbolówkę do bramki. Były to jego pierwsze gole w tym sezonie.
Goście ze stolicy Francji walczyli do końca, by uniknąć porażki, ale zdołali zdobyć tylko jedną bramkę, autorstwa Metehana Guclu.
W tabeli Ligue 1 PSG jest zdecydowanym liderem z dorobkiem 81 punktów. Paryżanie w przypadku wygranej z "Kanarkami" mogli świętować mistrzostwo. FC Nantes zajmuje natomiast czternastą pozycję, mając na koncie 37 punktów.
Daniel Makarewicz17 Apr 2019 · 21:00
Źródło: asinfo