PSG z kolejnym tytułem w kieszeni! Komfortowa wygrana "Paryżan" [WIDEO]

Screen Twitter
PSG pokonało FC Toulouse 2:0 (2:0). Tym samym ekipa Luisa Enrique zdobyła Superpuchar Francji.
PSG nie traciło czasu w środowym spotkaniu. Już w 3. minucie stan rywalizacji otworzył Kang-in Lee. Koreańczyk najlepiej odnalazł się w polu karnym i dopadł do piłki posłanej przez Ousmane'a Dembele.
FC Toulouse mogło odpowiedzieć już w 18. minucie, ale uderzenie Gabriela Suazo było niecelne. Niedługo później pomylił się też Bradley Barcola. Młody zawodnik został doskonale zatrzymany przez bramkarza rywali. O największym niepowodzeniu mógł zaś mówić Thijs Dallinga, gdyż w 37. minucie jego strzał zatrzymał się dopiero na słupku.
Niewykorzystane sytuacje Toulouse zemściły się jeszcze przed przerwą. Solową akcją popisał się wówczas Kylian Mbappe. Reprezentant Francji, niezbyt widoczny do tamtego momentu, przebojowo minął kilku rywali i kropnął do siatki.
Po zmianie stron spotkanie było już spokojniejsze, chociaż FC Toulouse szukało swoich okazji. Niemniej sytuacje zmarnowali Cristian Casseres oraz Vincent Sierro, wobec czego przewaga "Paryżan" wciąż była bezpieczna.
Ostatecznie wynik starcia o Superpuchar nie uległ już zmianie. PSG wygrało 2:0 (2:0) i zdobyło pierwszy tytuł za kadencji Luisa Enrique.
Hubert Kowalczyk03 Jan · 22:38