PSG znów liderem w Ligue 1. Świetny mecz w wykonaniu Kyliana Mbappe [WIDEO]

Screen Twitter
PSG komfortowo pokonało Strasbourg 3:0 (2:0). Wielki wkład w zwycięstwo "Paryżan" miał Kylian Mbappe.
Już w 8. minucie Junior Mwanga sprokurował rzut karny dla PSG. Zawodnik Strasbourga wyciął rywala, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Kylian Mbappe. Reprezentant Francji nie miał większych problemów z otworzeniem wyniku rywalizacji.
Niemniej w 13. minucie goście mogli niespodziewanie wyrównać. Futbolówka wylądowała nawet w siatce, ale trafienie autorstwa Lebo Mothiby nie zostało uznane. Do gry wszedł system VAR, który wykazał, że złamano linię spalonego. W związku z tym "Paryżanie" nadal prowadzili.
Ich skromna przewaga została powiększona w 31. minucie. Ponownie błysnął Mbappe, który posłał świetne podanie do Carlosa Solera. Hiszpan wpadł w pole karne i pokonał bramkarza przyjezdnych.
Po zmianie stron PSG przeprowadziło jeszcze jedną godną odnotowania akcję. W 77. minucie wynik spotkania ustalił Fabian Ruiz. Pomocnik eleganckim zwodem minął kilku rywali jednocześnie, znalazł się w sytuacji sam na sam i spokojnie przerzucił piłkę nad interweniującym golkiperem.
Ostatecznie PSG wygrało 3:0 (2:0) i wskoczyło na fotel lidera Ligue 1. Niebawem jednak drużyna Luisa Enrique może zostać wyprzedzona przez AS Monaco. Drużyna z Księstwa traci jeden punkt i rozegrała spotkanie mniej.
Hubert Kowalczyk21 Oct 2023 · 18:55