PSG znów zgubiło punkty w Ligue 1! Ofensywna niemoc mistrzów Francji

Just Pictures/Pressfocus
PSG niespodziewanie zgubiło punkty w siódmej kolejce Ligue 1. Mistrzowie Francji zremisowali 0:0 z Clermont.
PSG od pierwszego gwizdka dominowało pod względem posiadania piłki i liczby wymienionych podań. Zawodnicy Clermont skupili się głównie na defensywie i wyprowadzaniu pojedynczych kontrataków.
W 18. minucie Randal Kolo Muani stanął przed szansą na zdobycie bramki. Wicemistrz świata przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Później Bradley Barcola nie zdołał zaskoczyć Mory'ego Diawa.
Po dwóch kwadransach nastąpiła odpowiedź gospodarzy. Shamar Nicholson wyskoczył do górnej piłki, ale oddał niecelny strzał głową. Pod koniec pierwszej połowy Ousmane Dembele przegrał pojedynek z golkiperem Clermont. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej części spotkania Diaw zatrzymał Achrafa Hakimiego. Niedługo potem Kylian Mbappe zmylił obrońców Clermont, po czym huknął w słupek.
Luis Enrique musiał poszukać nowych rozwiązań. Z ławki rezerwowych weszli zatem Goncalo Ramos i Warren Zaire-Emery.
Niewiele brakowało, aby w 68. minucie Clermont objęło prowadzenie. Yohan Magnin został zablokowany pod bramką Gianluigiego Donnarummy. Na kwadrans przed końcem spotkania piłkarze PSG domagali się odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr.
W doliczonym czasie gry Diaw obronił strzał Danilo Pereiry. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. PSG zajmuje aktualnie drugie miejsce w tabeli, a Clermont jest przedostatnie.
Adam Kłos30 Sep 2023 · 18:54