Puchar Anglii. Derby County wymęczyło zwycięstwo z trzecioligowcem

Derby County w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Wymęczyło zwycięstwo z trzecioligowcem
ninopavisic/Shutterstock
W 1/16 finału Pucharu Anglii Derby County wygrało na wyjeździe z Accrington Stanley 1:0 i awansowało do następnej fazy rozgrywek.
Goście zwycięskiego gola strzelili w 78. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Martyn Waghorn po podaniu Duane'a Holmes'a. Dla 29-letniego napastnika to drugie trafienie w obecnej edycji Pucharu Anglii.
Od 60. minuty trzecioligowiec z Accrington grał w osłabieniu po tym jak drugą żółtą kartkę otrzymał Daniel Barlaser.
W doliczonym czasie gry siły na murawie wyrównały się kiedy drugi raz żółtym kartonikiem został ukarany Jayden Bogle. Zawodnik Derby obie kartki zobaczył w ciągu pięciu minut.
To już jednak niczego nie zmieniło i "Barany" dzięki skromnej wygranej awansowały do 1/8 finału FA Cup.
Kamil Kaczmarek26 Jan 2019 · 15:29