Puchar Króla: Remis Realu z trzecioligowcem

charnsitr / shutterstock.com
Real Madryt zremisował przed własną publicznością z CF Fuenlabrada 2:2 (0:1) w rewanżowym meczu 1/16 finału rozgrywek o Puchar Króla.
Na Estadio Santiago Bernabeu kibice ponad godzinę przecierali oczy ze zdumienia, bowiem "Los Blancos" nie potrafili sforsować defensywny znacznie niżej notowanych rywali. Dodatkowo dwadzieścia minut przed przerwą Luis Milla mocnym uderzeniem z dystansu zaskoczył Keylora Navasa i mistrzowie Hiszpanii sensacyjnie przegrywali.
"Królewskich", którzy wygrali na wyjeździe 2:0, z opresji uratował Borja Mayoral. 20-letniemu napastnikowi najpierw kapitalnie dośrodkował na głowę w pole karne Walijczyk Gareth Bale. Osiem minut później młodzieżowy mistrz Europy z reprezentacją Hiszpanii wykorzystał sytuację sam na sam i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Trzecioligowiec do końca walczył jednak o korzystny wynik i minutę przed końcem Alvaro Portilla, wykończył skutecznie popisowy kontratak przyjezdnych.
Oprócz Realu w kolejnej rundzie rozgrywek zagrają także Celta Vigo i UD Levante. Zespoły z Galicji i Walencji, po zwycięstwach na wyjeździe, także obroniły zaliczki na własnych stadionach.