Puchar Króla: Wyjazdowe wygrane Realu i Levante UD

Ververidis Vasilis / shutterstock.com
CD Numancia de Soria przegrała u siebie z Realem Madryt 0:3 (0:1) w meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Króla. Rewanż odbędzie się na tydzień w stolicy Kastylii.
Na Nuevo Estadio Los Pajaritos prowadzenie "Królewskim" zapewnił dziesięć minut przed przerwą Gareth Bale. Walijczyk wykorzystał podyktowany rzut karny.
Grający ostatnie pół godziny w osłabieniu gospodarze mogli wyrównać, ale po kapitalnym uderzeniu z niemal połowy boiska rezerwowego Inigo Pereza mistrzów Hiszpanii uratowała poprzeczka.
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a sukces przypieczętowali w samej końcówce. Najpierw podwyższył po kolejnej "jedenastce" Isco, a dwie minuty później głową z bliska ustalił wynik Borja Mayoral.
Bliskie gry w kolejnej rundzie jest również Levante UD. Drużyna z Walencji pokonała na wyjeździe Espanyol Barcelona 2:1 (1:1). Rewanż w tej parze również zaplanowano za tydzień.