Puchar Polski: Lechia i Zawisza grają dalej

asinfo
Zawisza Bydgoszcz i Lechia Gdańsk bez większych problemów awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Lechia Gdańsk wygrała w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski z Puszczą Niepołomice 5:1 (3:1) i dzięki tej wygranej awansowała do kolejnej rundy rozgrywek.

Klub z Ekstraklasy od początku spotkania dążył do wyrobienia sobie bramkowej przewagi. Ich starania przyniosły pozytywny efekt już w 20. minucie gry, kiedy Piotr Wiśniewski wspisał się na listę strzelców. Zawodnik Gdańszczan dobił strzał Macieja Makuszewskiego i pokonał bramkarza gospodarzy. Popularny "Wiśnia" swojego drugiego gola zdobył w 36.minucie gry. Niecałe 120 sekund później z rzutu karnego straty zmniejszył Adrian Gębalski. Tuż przed przerwą rezultat podwyższył Makuszewski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił do siatki obok bezradnego Staniszewskiego.

Cztery minuty po zmianie stron czwartego gola dla Lechii zdobył Bartłomiej Pawłowski. Młodzieżowy reprezentant Polski dobił strzał Grzegorza Wojtkowiaka, który wylądował na poprzeczce. Wynik spotkania został ustalony na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Swoje drugie trafienie zanotował wówczas Pawłowski.

Gdańszczanie w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzą się 23 września z wygranym z meczu Górnik Łęczna - Legia Warszawa.

****

Pierwszoligowy Zawisza Bydgoszcz wygrał przed własną publicznością z Chrobrym Głogów z meczu 1/16 finału Pucharu Polski 4:1 (2:0). Wygrana zapewniła Bydgoszczanom awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Spadkowicz z Ekstraklasy rozpoczął bardzo aktywnie. Swoją przewagę udokumentował już w 25. minucie gry. Wynik spotkania otworzył wówczas Szymon Lewicki. Niecały kwadrans później były zawodnik Dolcanu Ząbki strzelił swojego drugiego gola.

Po niespełna godzinie gry gracze Zawiszy podwyższyli na 3:0 za sprawą Krzysztofa Nykiela. Dziesięć minut później honorową bramkę dla gości zdobył Bartosz Machaj. Wynik ustalił Kamil Drygas, który w 79. minucie pewnie wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej czerwoną kartkę za faul taktyczny zobaczył Damian Byrtek.

Drużyna z Bydgoszczy w kolejnej rundzie zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola. Mecz ten odbędzie się 23 września.

****

Puszcza Niepołomice - Lechia Gdańsk 1:5 (1:3)

Gębalski 38-k - Wiśniewski 20 i 36, Makuszewski 44, Pawłowski 49 i 74

Puszcza: Staniszewski - Wieczorek, Czarny, Lepiarz, Mikołajczyk - Kotwica, Gawęcki (46. Ł. Furtak), Lampart, Sojda, Maluga (52. Janiec) – Gębalski (64. Stepankov)

Lechia: Budziłek – Wojtkowiak (64. Stolarski), Rudinilson, Janicki, Wawrzyniak - Mak, Borysiuk, Dźwigała Ż (40. Łukasik), Wiśniewski (59. Haraslin), Makuszewski - Pawłowski

Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów 4:1 (2:0)

Lewicki 26 i 39, Nykiel 59, Drygas 79-k - Machaj 70

Zawisza: Węglarz - Drygas, Gajewski (76 Żylski), Igumanović, Kamiński, Lewicki (65 Łukowski, Kona, Nawotczyński, Nykiel, Smektała (87 Alaverdashvili), Wełnicki.

Chrobry: Janicki - Pisarczuk (46 Samiec), Michalec, Byrtek, Ziemniak, Machaj, Gąsior (68 Malinowski), Drewniak, Hudyma, Szczepaniak (46 Sędziak), Górski.