PZPN nie przedłużył kontraktu Czesława Michniewicza! Federacja wydała komunikat ws. sytuacji selekcjonera

PZPN nie przedłużył kontraktu Czesława Michniewicza! Federacja wydała komunikat ws. sytuacji selekcjonera
Rafał Oleksiewicz / press focus
PZPN nie skorzystał z możliwości przedłużenia kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Nie oznacza to jeszcze, że reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera.
Michniewicz wprowadził reprezentację Polski do 1/8 finału mistrzostw świata, ale od kilku dni pojawiają się informacje, że porażka z Francją w tej fazie mundialu będzie jego ostatnim meczem w roli selekcjonera. Bronią go wyniki, ale obciążają styl gry czy zamieszanie związane z niedoszłymi nagrodami finansowymi od premiera Mateusza Morawieckiego.
Dalsza część tekstu pod wideo
W poniedziałek selekcjoner spotkał się z Cezarym Kuleszą. Po rozmowach federacja przedstawiła pierwszą decyzję w sprawie Michniewicza
- Polski Związek Piłki Nożnej nie skorzystał z klauzuli umownej, która umożliwiała jednostronne przedłużenie kontraktu selekcjonera. Jednocześnie PZPN informuje, że kwestia dalszej współpracy pomiędzy federacją a Czesławem Michniewiczem jest tematem rozmów stron - podał związek.
- Kontrakt selekcjonera Czesława Michniewicza obowiązuje do 31 grudnia 2022 roku, w związku z czym decyzja dotycząca ewentualnego przedłużenia umowy z trenerem zostanie podjęta w najbliższych dniach - doprecyzowano.
Michniewicz został selekcjonerem na początku roku. Prowadził kadrę w trzynastu meczach. Awansował z nią do mistrzostw świata, a następnie jako pierwszy selekcjoner od 1986 roku wyprowadził z grupy. Ponadto utrzymał biało-czerwonych w najwyższej dywizji Ligi Narodów.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski12 Dec 2022 · 15:03
Źródło: PZPN

Przeczytaj również