Radomiak Radom wciąż bez porażki w PKO Ekstraklasie. Beniaminek zremisował z Wisłą Płock [WIDEO]

Adam Starszynski / PressFocus
W ostatnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował 1:1 z Wisłą Płock. Prowadzenie gospodarzom dał w pierwszej połowie Leandro Rossi, "Nafciarze" błyskawicznie odpowiedzieli golem Damiana Rasaka.
Od pierwszych minut w Radomiu sporo się działo. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie po znakomitej kontrze, ale Kamiński nie dał się przelobować Machado. W odpowiedzi przed bramką rywali precyzji brakło Rzeźniczakowi.
W 28. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Po świetnym dośrodkowaniu Ambramowicza tuż przed bramką gości znalazł się Leandro Rossi i nie zmarnował znakomitej sytuacji na zdobycie bramki.
"Nafciarze" błyskawicznie odpowiedzieli za sprawą Damiana Rasaka. Piłkarze Radomiaka ostro protestowali, domagając się odgwizdania rzekomego faulu w środku pola, lecz po analizie VAR arbiter podtrzymał swoją decyzję.
Remis 1:1 utrzymał się do przerwy, a w drugiej części spotkania gospodarze ruszyli na rywali z dużym animuszem. Niewiele brakowało, aby w 51. minucie przyniosło to efekt w postaci gola Karola Angielskiego, ale napastnik trafił jedynie w słupek.
Później w roli głównej występowali bramkarze. Najpierw Majchrowicz w świetnym stylu zatrzymał Szwocha, później na wysokości zadania stanął Kamiński, radząc sobie z kolejnym strzałem Angielskiego.
W końcówce spotkania to Wisła była bliżej gola na wagę trzech punktów. Minimalnie pomylił się Sekulski, a uderzenie Wolskiego zostało w ostatniej chwili zablokowane przez Jakubika.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się więc podziałem punktów. W doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Rzeźniczak, ale nie miało to już większego wpływu na wynik. Radomiak zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Wisła jest natomiast siódma.
Maciej Pietrasik07 Feb 2022 · 20:30