Raków Częstochowa. "Taki jest plan". Marek Papszun szczerze o przejściu na emeryturę. Zaznaczył wyjątek

"Taki jest plan". Marek Papszun szczerze o przejściu na emeryturę. Zaznaczył wyjątek
Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Marek Papszun poruszył temat zapowiadanego przejścia na emeryturę. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa przyznał, że niewiele jest w stanie zmienić jego plany.
Marek Papszun z powodzeniem prowadzi Raków Częstochowa. Jego drużyna zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Ekstraklasie, a sam szkoleniowiec był przymierzany do objęcia sterów reprezentacji Polski.
Dalsza część tekstu pod wideo
Tak się ostatecznie nie stało, ale szkoleniowiec nadal cieszy się dużym uznaniem na krajowym rynku. W związku z tym nadal powątpiewa się w słowa Papszuna dotyczące rychłego przejścia na emeryturę.
Ceniony trener zapowiedział, że za kilka lat zamierza przerwać swoją karierę. Teraz, w rozmowie z "Piłką Nożną", podtrzymał swoje słowa.
- Nie precyzując dokładnie daty, podtrzymuję to, co powiedziałem. Taki faktycznie jest plan. Tyle że zawsze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego. Nastąpi na przykład tak korzystna konfiguracja, że zwyczajnie szkoda byłoby nie wykorzystać szansy. Dlatego powtarzam: w porozumieniu z żoną, rodziną, podjąłem decyzję o stosunkowo rychłym odejściu z zawodu, ale... zobaczymy co się wydarzy - zaznaczył Papszun.
Jednym z wyjątków, które rozpatruje 48-latek, jest objęcie kadry. Szkoleniowiec Rakowa przyznał, że byłoby to dla niego zaszczytem.
- Powiedziałem niedawno, że jestem już gotowy objąć tę funkcję i popracować z drużyną narodową. Ale mam też świadomość, że otrzymanie takiej nominacji bywa efektem zgrania się w czasie wielu okoliczności. Zawsze przytaczam przykład Henryka Kasperczaka, wybitnego polskiego trenera, z sukcesami również zagranicą, który nigdy nie został selekcjonerem, choć niewątpliwie zasługiwał. Po prostu - okoliczności nie ułożyły się dla niego korzystnie. Dlatego jestem świadom, że może to również stać się i moim udziałem. To oczywiście nie jest sprawa życia i śmierci, ale jednak ważna - stwierdził w rozmowie ze Zbigniewem Muchą.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk08 Feb 2023 · 09:10
Źródło: Piłka Nożna

Przeczytaj również