Raków Częstochowa z powrotem zwycięski. Wicelider Ekstraklasy lepszy od Jagiellonii
Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie Jagiellonię Białystok 3:2 w drugim niedzielnym meczu PKO Ekstraklasy. Podopieczni Marka Papszuna umocnili się na drugim miejscu w ligowej tabeli.
Raków szybko objął prowadzenie, kiedy już w 17. minucie gry wynik spotkania otworzył kapitan częstochowian - Andrzej Niewulis.
W drugiej połowie dwa kolejne trafienia dla ekipy gospodarzy, oba z rzutów karnych, dołożył niezawodny Petr Schwarz.
Jagiellonii nie pomogła bramka rezerwowego Macieja Makuszewskiego, który zaledwie kilka minut po tym, jak strzelił kontaktowego gola dla białostoczan, sprokurował drugą tego wieczoru jedenastkę dla rywali.
W doliczonym czasie gry rozmiary przegranej zespołu Bogdana Zająca zmniejszył Jesus Imaz
Dzięki zwycięstwu Raków, którzy przegrał przed tygodniem we Wrocławiu ze Śląskiem, ponownie zbliżył się na zaledwie dwa punkty do liderującej w tabeli ekstraklasy Legii Warszawa.
Grająca niezmiennie w kratkę Jagiellonia zajmuje lokatę w samym środku klasyfikacji.