Raków. Kosta Runjaic rozpływa się nad Markiem Papszunem. Piękne słowa trenera Legii. "Dokonał wielkich rzeczy"

Kosta Runjaic rozpływa się nad Markiem Papszunem. Piękne słowa trenera Legii. "Dokonał wielkich rzeczy"
Rafal Rusek / PressFocus
Kosta Runjaic nie ukrywał podziwu dla Marka Papszuna przed niedzielnym starciem Rakowa z Legią Warszawa. Trener stołecznej drużyny mocno chwalił opiekuna "Medalików" w rozmowie z "TVP Sport".
W niedzielę 11 września odbędzie się spotkanie dwóch kandydatów do mistrzostwa Polski. Druga w tabeli Legia pojedzie do Częstochowy, by zmierzyć się z szóstym (ale mającym o jeden mecz rozegrany mniej) Rakowem.
Dalsza część tekstu pod wideo
Przed ligowym hitem głos zabrał Kosta Runjaic, którego zapytano o słowa Papszuna na temat Legii. Zdaniem szkoleniowca Rakowa to właśnie warszawska drużyna jest faworytem w wyścigu o tytuł.
- Legia przez ostatnie dziesięć lat zdobyła siedem mistrzostw. To sprawia, że każdy oczekuje od niej dobrych wyników. Aczkolwiek (...) Raków zdobył dwa wicemistrzostwa, dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary. Odniósł większe sukcesy od Legii. Wystarczy wejść też na Transfermarkt (...) - w kwestii wartości zespołu pierwszy jest Lech, potem Raków, następnie Pogoń, a dopiero na czwartej lokacie mamy Legię - zauważył Niemiec.
Jednocześnie Runjaic nie szczędził słów pochwały trenerowi Rakowa.
- Bardzo cenię Marka Papszuna. Od 2016 roku pracuje w Częstochowie i dokonał tam wielkich rzeczy. Jest wielką osobowością, a w jego klubie są jasne koncepcje sportowe - powiedział.
- Odpowiednio dobierają zawodników i stawiają na wiele właściwych transferów. Przez ostatnie lata stali się bardzo poważnym przeciwnikiem. Po raz kolejny widać, że ciągłość w futbolu i strategia przynoszą korzyści - dodał.
Na relację LIVE z niedzielnego meczu Raków - Legia zapraszamy na Meczyki.pl. Będziemy z Wami przeżywać ligowe emocje już od 14:30 - przed szlagierem w Częstochowie rozegrany zostanie bowiem inny ciekawy pojedynek - Pogoń Szczecin vs Lech Poznań.
Redakcja meczyki.pl
Tomasz Bratkowski09 Sep 2022 · 14:35
Źródło: TVP SPORT

Przeczytaj również