RB Lipsk rozbił u siebie FC Koeln, cztery bramki gospodarzy

YouTube
RB Lipsk odniósł siódme zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi. W sobotnim meczu 12. kolejki pokonał u siebie 1. FC Koeln 4:1.
Cztery gole zostały strzelone już w pierwszej połowie. Pierwsze trzy bramki zdobyli gospodarze. Wynik otworzył Timo Werner, a następnie z rzutu karnego podwyższył go Emil Forsberg. Potem na listę strzelców wpisał się Konrad Laimer. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Rafaela Czichosa. W drugiej połowie rezultat na 4:1 ustalił Forsberg.
Po tym zwycięstwie podopieczni Juliana Nagelsmanna zajmują drugie miejsce w tabeli ze zdobytymi 24 punktami. Do liderującej Borussii Moenchengladbach tracą jedno "oczko". W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z SC Paderborn 07.
Natomiast zespół prowadzony przez Markusa Gisdola zgromadził do tej pory siedem "oczek" i plasuje się na 17. pozycji. W kolejnym spotkaniu zmierzy się u siebie z FC Augsburg.