RB Lipsk wraca na fotel lidera. Werder Brema rozbity na własnym boisku

YouTube
Werder Brema uległ u siebie RB Lipsk 0:3 (0:2) w ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki niemieckiej Bundesligi.
Na Weserstadion prowadzenie gościom po niespełna kwadransie gry zapewnił skutecznym strzałem głową Węgier Willi Orban, któremu precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego Francuz Christopher Nkunku. Dziesięć minut przed przerwą podwyższył znakomitym uderzeniem z rzutu wolnego Austriak Marcel Sabitzer.
Siedem minut przed końcem gospodarzy pogrążył jeszcze skuteczną dobitką Urugwajczyk Marcelo Saracchi.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna, którzy grali ostatnie prawie pół godziny w osłabieniu, po czwartym zwycięstwie w sezonie odzyskali pozycję lidera tabeli. Czterokrotni mistrzowie Niemiec doznali natomiast trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostali na dziesiątej lokacie w klasyfikacji.
Tomasz Bratkowski21 Sep 2019 · 20:27