Real gromi w Pucharze Króla, gol syna Zidane'a w debiucie [VIDEO]

Christian Bertrand/Shutterstock
Real Madryt pokonał u siebie Cultural y Deportiva Leonesa 6:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii.

"Królewscy", którzy w pierwszym spotkaniu zwyciężyli 7:1, pewnie wygrali z trzecioligowcem również przed własną publicznością. W sobotę "Los Blancos" zagrają w lidze na Camp Nou z FC Barceloną, dlatego trener Zinedine Zidane dał odpocząć wielu podstawowym zawodnikom.

To nie przeszkodziło, aby jego podopieczni już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po strzale Mariano Diaza. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się jeszcze James Rodriguez oraz ponownie Diaz. Niespodziewanie tuż przed zejściem na przerwę bramkę zdobyli goście, po mocnym strzale Yeray'a Gonzaleza.

W 63. minucie Real zdobył czwartego gola. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jego autorem był Enzo Zidane, syn trenera.

W końcówce hat-trick skompletował Diaz, a rezultat ustalił samobójczym trafieniem Cesar Morgado.

Swoje pierwsze mecze tej rundy rozegrały Sevilla FC oraz Villarreal CF. Ci pierwsi pokonali na wyjeździe SD Formentera 5:1, natomiast drudzy wygrali na wyjeździe z CD Toledo 3:0.