Real Madryt podjął decyzję w sprawie FC Barcelony! Oficjalne oświadczenie na temat ustaleń prokuratury

Real Madryt podjął decyzję w sprawie FC Barcelony! Oficjalne oświadczenie na temat ustaleń prokuratury
Christophie Saidi
Real Madryt zmienił początkowy front. Chociaż "Królewscy" kilka tygodni temu nie dołączyli do oficjalnego listu hiszpańskich klubów w sprawie "afery Negreiry", to teraz zwrócili się przeciwko FC Barcelonie i są gotowi wystąpić w procesie jako strona poszkodowana.
"Afera Negreiry" wstrząsnęła światem hiszpańskiego futbolu. FC Barcelona została oskarżona o korupcję - przypomnijmy, że poprzedni zarząd "Dumy Katalonii" miał przez lata opłacać Jose Marię Enriqueza Negreirę, czyli wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Sędziów.
Dalsza część tekstu pod wideo
Według ustaleń prokuratury Josep María Bartomeu, Sandro Rosell, Albert Soler i Óscar Grau mogą być odpowiedzialni za przekazanie ponad miliona euro. W związku z tym oficjalnie postawiono zarzuty, o czym poinformowaliśmy TUTAJ.
Najnowsze doniesienia sprawiły, że front zmienił Real Madryt. Gigant z Santiago Bernabeu początkowo przyglądał się całej sprawie nieco z ubocza i nie podpisał oficjalnego listu, który w sprawie afery wystosowały hiszpańskie kluby.
W minioną sobotę zapadła jednak decyzja o zwołaniu specjalnego spotkania (szczegóły TUTAJ), na którym miano przedyskutować ewentualne podjęcie działań wobec FC Barcelony. Teraz opublikowano oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że "Królewscy" są otwarci na współpracę ze służbami.
- Real Madryt wyraża głębokie zaniepokojenie powagą faktów i ponownie wyraża pełne zaufanie do działania wymiaru sprawiedliwości oraz zgadza się, że w obronie swoich uzasadnionych interesów pojawi się w postępowaniu, gdy tylko sędzia otworzy je dla stron skrzywdzonych - czytamy w piśmie.
Na ten moment nie wiadomo, jak poważne konsekwencje grożą FC Barcelonie. W hiszpańskich mediach nie brakuje spekulacji dotyczących odjęcia punktów, a nawet degradacji.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk12 Mar 2023 · 13:53
Źródło: Real Madryt

Przeczytaj również