Real Madryt podjął decyzję ws. występu swoich piłkarzy w igrzyskach olimpijskich. Francuzi już wiedzą

Real Madryt podjął decyzję ws. występu swoich piłkarzy w igrzyskach olimpijskich. Francuzi już wiedzą
Philippe Lecoeur / pressfocus
Real Madryt podjął decyzję w sprawie występu swoich piłkarzy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Klub przesłał w tej sprawie pismo do francuskiej federacji.
Francuskie media od dłuższego czasu żyją tematem składu swojej drużyny piłkarskiej na igrzyska w Paryżu. Thierry Henry będzie mógł powołać tylko 18 zawodników. Zasadniczą część składu utworzą zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2001 roku. W każdym zespole będzie mogło być trzech starszych piłkarzy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Thierry Henry
Armin Durgut / pressfocus
Francuzi liczyli, że jednym z nich będzie Kylian Mbappe. Wydaje się, że przeżyją rozczarowanie.
Mbappe od 1 lipca będzie zapewne zawodnikiem Realu Madryt. Dziennik L'Equipe podał, że "Królewscy" przesłali pismo do Francuskiego Związku Piłki Nożnej (FFF), w którym poinformowali, że nie pozwolą swoim zawodnikom na udział w igrzyskach. Dotyczy to nie tylko Mbappe, ale też Aureliena Tchouameniego, Eduardo Camavingi i Ferlanda Mendy'ego.
Zgoda klubu jest konieczna. Igrzyska zostaną rozegrane poza terminem FIFA. Dla klubów to niewygodny okres - przypada na końcówkę przygotowań do sezonu 2024/25.
Mbappe wielokrotnie deklarował, że chciałby zagrać na igrzyskach. Decyzję przyszłego pracodawcy ma jednak uszanować. Zdaniem L'Equipe nie będzie naciskał na jej zmianę. Zwrot w tej sprawie ma być bardzo mało prawdopodobny.
Kylian Mbappe, 18.11.2023
Philippe Lecoeur / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski14 Mar · 21:20
Źródło: L'Equipe

Przeczytaj również