Real Madryt potwierdził pierwszy letni transfer! Oficjalna prezentacja już w poniedziałek

Real Madryt potwierdził pierwszy letni transfer! Oficjalna prezentacja już w poniedziałek
Legan P. Mace / Sipa / PressFocus
Real Madryt w ostatnim czasie pracował nad kilkoma transferami. Pierwszy z nich został w piątek oficjalnie potwierdzony. W przyszłym tygodniu "Królewscy" zaprezentują nowego zawodnika.
W czwartek ostatecznie dopięto transakcję z udziałem Jude'a Bellinghama. Anglik przeszedł już testy medyczne i podpisał sześcioletni kontrakt. Real wciąż nie potwierdził jednak tej transakcji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wicemistrzowie Hiszpanii oficjalnie poinformowali za to o pozyskaniu Frana Garcii. Lewy obrońca w przeszłości występował już w stolicy Hiszpanii. Do Realu trafił jako czternastolatek.
W 2018 roku zadebiutował w pierwszej drużynie, ale nie przebił się na Santiago Bernabeu. W sezonie 2020/2021 wypożyczono go do Rayo Vallecano, które później wykupiło defensora.
"Królewscy" zapewnili sobie jednak prawo pierwokupu Garcii za pięć milionów euro. Postanowili z niego skorzystać i z powrotem sprowadzić lewego obrońcę. Hiszpan związał się z klubem do czerwca 2027 roku.
Oficjalna prezentacja zawodnika ma odbyć się w poniedziałek o godzinie 12:00. Po niej defensor spotka się z dziennikarzami podczas specjalnej konferencji prasowej.
W sezonie 2022/2023 Fran Garcia rozegrał 40 oficjalnych spotkań w barwach Rayo Vallecano. W tym czasie dwukrotnie trafił do siatki i zaliczył trzy asysty. Niemiecki "Transfermarkt" wycenia go na 10 milionów euro.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik09 Jun 2023 · 15:18
Źródło: Realmadrid.com

Przeczytaj również