Real Madryt zremisował z Athletikiem Bilbao. Festiwal nieskuteczności "Królewskich" [WIDEO]

Christian Bertrand / Shutterstock.com
Real Madryt zremisował z Athletikiem Bilbao 0:0 w meczu 18. kolejki La Liga. Wobec takiego rezultatu FC Barcelona stała się samodzielnym liderem tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.
W zasadzie od pierwszej minuty rozpoczęło się bombardowanie bramki gości przez ekipę "Królewskich". Groźnie uderzali m.in. Karim Benzema, Vinicius Junior, Toni Kroos czy Luka Modrić, ale strzały te nie doprowadziły do zdobycia gola. "Królewscy" obijali słupki i poprzeczkę albo ich uderzenia zatrzymywał bramkarz Unai Simon.
Piłkarze Zinedine'a Zidane'a w obu połowach spotkania posiadali piłkę przez ok. 70% czasu gry, ale i tak przytrafił im się moment, w którym stracili kontrolę nad sytuacją na boisku. Miała ona miejsce tuż przed przerwą, gdy Kenan Kodro zdobył gola na 0:1, ale bramka nie została uznana ze względu na pozycję spaloną - błąd ustawienia autora trafienia był naprawdę minimalny.
News random
alphaspirit / shutterstock
W drugiej połowie Zidane próbował zmienić oblicze meczu za pomocą zmian. Wprowadził m.in. Lukę Jovicia i Garetha Bale'a, który został wygwizdany przez kibiców, ale bramki nie padły.
Ostatecznie Real Madryt zremisował bezbramkowo z Athletikiem Bilbao. Wynik ten oznacza, że FC Barcelona spędzi przerwę świąteczną jako samodzielny lider tabeli La Liga. "Królewscy" tracą do niej dwa punkty.