Rekord Ekstraklasy. Zawodnik Rakowa zrobił to jako pierwszy

Adriano Amorim pobił nietypowy rekord w Ekstraklasie. Raków Częstochowa poinformował, że to jego zawodnik jest zdecydowanie najszybszy w tym sezonie.
W Ekstraklasie nie brakuje sprinterów. Granicę 35 km/h przekroczyło już pięciu zawodników. W gronie tym są Mateusz Wdowiak, Capita, Jonatan Brunes, Camilo Mena, a także Adriano Amorim.
Amorim to nowe nazwisko w zestawieniu, a zarazem nazwisko najlepsze. Okazało się, że Brazylijczyk pobił rekord tego sezonu Ekstraklasy, jeśli chodzi o prędkość osiągniętą przez zawodnika.
W meczu z Górnikiem Zabrze 23-latek wykręcił aż 35,59 km/h. Został pierwszym, który przekroczył 35,5 km/h. Tym samym na drugie miejsce zepchnął Capitę (35,24 km/h), a na trzecie Menę (35,17 km/h).
W ślad za kapitalnymi wynikami biegowymi Amorima nie idą jednak konkrety w postaci goli lub asyst. Gracz Rakowa, chociaż występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, wciąż czeka na pierwsze trafienie bądź decydujące podanie.