Remis Atletico Madryt z Sevillą, zwycięstwo FC Barcelony z Getafe

Vlad1988 / Shutterstock.com
Atletico Madryt zremisowało u siebie z Sevilla FC 1:1 (1:0) w najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym meczu 37. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio Wanda Metropolitano prowadzenie gospodarzom zapewnił kwadrans przed przerwą Koke, który skutecznie przymierzył przy słupku zza linii pola karnego. Dwadzieścia minut przed końcem wyrównał efektownym wolejem w długi róg Pablo Sarabia, któremu precyzyjnie dośrodkował w pole karne Franco Vazquez.
"Rojiblancos" po dziewiątym podziale punktów z rywalami w tym sezonie umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Zespół z Andaluzji natomiast zremisował po raz ósmy w bieżących rozgrywkach i pozostał na szóstej lokacie w klasyfikacji, zachowując jeszcze teoretyczne szanse na występy w fazie grupowej przyszłej edycji Ligi Mistrzów.
Przed ostatnią kolejką na czwartą pozycję awansowała Valencia CF. "Nietoperze" pokonały u siebie Deportivo Alaves 3:1, wykorzystując porażkę Getafe CF na Camp Nou z Barceloną 0:2. "Azulones" spadli w ten sposób na piąte miejsce. Bramki dla "Blaugrany" zdobywali Arturo Vidal oraz Dakonam (bramka samobójcza).