Remis Napoli z AZ Alkmaar w Lidze Europy. David Ospina obronił karnego [WIDEO]

Remis Napoli z AZ Alkmaar w Lidze Europy. David Ospina obronił karnego  [WIDEO]
Piłkarze AZ Alkmaar znów powstrzymali Napoli. W 5. kolejce Ligi Europy zremisowali na własnym boisku 1:1.
W pierwszym spotkaniu obu zespołów górą była drużyna z Holandii. Na boisku rywala wygrała 1:0. Dziś piłkarze Napoli chcieli wziąć rewanż za tamten mecz.
I rzeczywiście - ich determinację było widać od pierwszego gwizdka. Wysiłki przyniosły efekt już w 6. minucie. Wówczas Di Lorenzo zagrał w pole karne, a tam akcję z zimną krwią wykończył Mertens.
Belg mógł podwyższyć wynik spotkania w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale po rzucie rożnym uderzył prosto w bramkarza rywali.
Po przerwie piłkarze Napoli zapadli w zimowy sen, a gospodarze doprowadzili do wyrównania. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Martins Indi.
Kilka chwil później gracze AZ Alkmaar mogli zadać kolejny cios. Sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Koopmeiners, ale Ospina zdołał wybronić jego uderzenie.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. Trzeba stwierdzić, że goście mogą mówić o dużym szczęściu.
Takie rozstrzygnięcie, że Napoli wciąż nie jest pewne gry w 1/16 rozgrywek. O wszystkim zadecyduje starciem z Realem Sociedad.
Daniel Makarewicz03 Dec 2020 · 22:50