Reprezentacja Kataru w finale Pucharu Azji!

Alizada Studios / shutterstock.com
Reprezentacja Kataru pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie 4:0 (2:0) w półfinałowym meczu Pucharu Azji i awansowała do finału turnieju.
Na Mohammed Bin Zayed Stadium Katarczycy w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki. W 22. minucie Boualem Khoukhi wykorzystał dośrodkowanie Akrama Afifa i trafił tuż obok lewego słupka.
Kwadrans później na listę strzelców wpisał się Ali Almoez, który zdecydował się na oddanie mocnego strzału z dystansu i zdołał pokonać golkipera rywali.
W 80. minucie Hasan Al Haydos dopadł do futbolówki, którą w pole karne zagrał Afifa i przelobował Khalida Essa Bilala Saeeda. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 4:0 ustalił Hamid Ismaeil, a przy jego trafieniu asystował Karim Boudiaf.
Finał Pucharu Azji zostanie rozegrany 1 lutego o godzinie 15:00, a Katar zagra w nim z Japonią, która w półfinale pokonała Iran 3:0.
Kamil Kaczmarek29 Jan 2019 · 18:46