Reprezentacja Polski znów spadnie w rankingu FIFA. Tak źle nie było od lat

Reprezentacja Polski znów spadnie w rankingu FIFA. Tak źle nie było od lat
Adam Starszyński/PressFocus
Słabe wyniki reprezentacji Polski odbiją się na jej miejscu w rankingu FIFA. Biało-czerwonych czeka kolejny spadek w tym zestawieniu.
Polacy mają za sobą pierwsze mecze pod wodzą Michała Probierza. W październiku nasza drużyna wygrała z Wyspami Owczymi 2:0 i zremisowała z Mołdawią 1:1.
Dalsza część tekstu pod wideo
Drugi z wyników poważnie ograniczył szanse Polaków na awans do mistrzostw Europy. Ma też inną konsekwencję - przyczynił się do ich spadku w światowej hierarchii.
Z obliczeń dostępnych w serwisie "football-ranking.com" wynika, że reprezentacja Polski w najnowszym rankingu FIFA będzie sklasyfikowana na 31. miejscu. To najgorszy wynik od marca 2016 roku.
Prowadzenie w rankingu FIFA utrzyma reprezentacja Argentyny. W pierwszej dziesiątce zajmą trzy zmiany: Portugalia przesunie się z ósmego na szóste miejsce, Hiszpania awansuje z dziesiątego na ósme, a Chorwacja spadnie z szóstego na dziesiąte.
Ranking FIFA będzie miał znaczenie dla rozstawienia przed losowaniem eliminacji mistrzostw świata w 2026 roku. Polakom grozi nawet spadek do trzeciego koszyka.
Biało-czerwoni kolejne mecze rozegrają w listopadzie. Najpierw czeka ich mecz z Czechami w eliminacjach Euro 2024, a potem towarzyskie spotkanie z Łotwą.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski19 Oct 2023 · 22:59
Źródło: football-ranking.com

Przeczytaj również