Reprezentacja Szwecji ośmieszona w Azerbejdżanie. Dobił ją gol z połowy boiska [WIDEO]

Reprezentacja Szwecji kompromituje się w eliminacjach do Euro 2024. Drużyna prowadzona przez Janne Anderssona przegrała na wyjeździe z Azerbejdżanem aż 0:3.
Szwedzi już wcześniej stracili szanse na awans do mistrzostw Europy. Eliminacje kończą w katastrofalnym stylu. W meczu z Azerbejdżanem na łopatkach leżeli już po sześciu minutach! Bohaterem początku spotkania był Renat Dadashov, który najpierw zaliczył asystę przy goli Emina Mahmudova, a następnie sam trafił do siatki.
Szwedzi po tych ciosach już się nie podnieśli. Nie potrafili wykorzystać nawet gry w przewadze jednego zawodnika. Azerowie grali w osłabieniu od 58. minuty, gdy z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Bahlul Mustafazada.
Gości w samej końcówce dobił Mahmudov, który zdobył niezwykłą bramkę. Trafił do siatki spod linii środkowej - piłka wysokim lobem minęła Robina Olsena i wpadła do siatki.
Oba zespoły na kolejkę przed zakończeniem eliminacji mają po siedem punktów. Szwedzi w ostatniej kolejce zagrają z Estonią. Rywalem Azerbejdżanu będzie Belgia.
Marcin Karbowski16 Nov 2023 · 20:25